Egy héttel a Becsület Napja után Mozgalmunk delegációja Drezdába utazott, hogy a magyar nacionalista tábort képviselhessük a terrorbombázások 75. évfordulóján.
A Festung Budapest rendezvénysorozat okozta közéleti vihar még le sem csillapodott, de a mozgalmi élet ettől nem állhat meg, hiszen február egy rendkívül erős hónap az európai nacionalizmus életében. Az események sorát Budapesten nyitottuk meg a Becsület Napjával, majd a drezdai felvonuláson vettünk részt, a sort pedig a szófiai Lukov Felvonulás zárja rövidesen. Mindhárom rendezvény abba a kategóriába esik, mely nem csak az adott országok baloldali erőit kényszeríti hangos jajveszékelésre, de a nemzetközi sajtó is kiemelt figyelmet szentel az eseményeknek.
Bár a földrajzi távolságok nem indokolták volna, de múlt pénteken (2020.02.14.) küldöttségünk a Ruhr-vidéken, Dortmundban landolt, hiszen erős bajtársi szálak fűznek minket a Die Rechte helyi szervezetéhez. Innen közelítettük meg Kelet-Németországot az Európa Erőd Szövetség három társszervezetével (Die Rechte – Németország, Bolgár Nemzeti Unió – Bulgária, Légió Hungária – Magyarország), és mintegy 120 környékbeli némettel közösen.
Német, bolgár és magyar bajtársak a Ruhrkämpfer Ehrendenkmal emlékműnél, Dortmundtól nem messze, Bochumban.
Konvojunk két nagy, és egy kisbusszal küzdötte le a több mint 500 kilométeres távolságot, hogy ott a szövetségi rendszerünkhöz tartozó Les Nationalistes-el (Franciaország) kiegészülve csatlakozzunk ahhoz a legendás felvonuláshoz, mely a 75. évforduló alkalmából rég nem látott méreteket öltött.
Az ország különböző irányaiból érkező bajtársaknak égtájak szerint adják meg a gyülekezőpontokat, sokszor az utolsó pillanatban véglegesítve a helyszínt. Ezzel az antifa és a rendőrség dolgát is megnehezítik. Előbbiek előszeretettel gyújtják fel a parkoló buszokat, míg utóbbiak indoklás nélkül zárhatják le az utat, hogy akadályozzák a rendezvényre érkezőket. Mi az "északi" gyülekezőpontra voltunk hivatalosak.
A német nacionalista szervezetek szinte kivétel nélkül tették félre a mozgalmi zászlót, és emelték a magasba a gyász fekete lobogóját, illetve az egykori dicsőséges „Scwarz-Weiß-Rot” trikolórt, hogy egy 2500-3000 fős menettel üzenjék a világnak: „A halottak nyitják fel az élők szemét”.
Menetünk kilométerekre nyúlt el a 75 esztendővel ezelőtt földi pokollá változtatott városban, elképesztő számú rendőr, és pár száz antifa ellentüntető kíséretében.
Az eredetileg 6 kilométerre tervezett felvonulás mindössze egyharmadát sikerült megtartani, ugyanis annak ellenére, hogy a szélsőbaloldaliak nem képviseltek jelentős erőt, egy helyen sikerült átjutniuk a rendőrsorfalon, és az út közepére leülve „eltorlaszolták” útirányunkat. Értelemszerűen a helyszínen szolgálatot teljesítő rendőri erőknek másodpercekbe tellett volna szabaddá tenni az utat (rólunk nem is beszélve…), de a biztosítás parancsnoka az egyszerűbb utat választotta: 3000 fegyelmezett felvonuló, előre bejelentett megemlékezését terelték el, és rövidítették le jelentősen, mert 15 félkegyelmű leült az út közepére.
A vonulást követő kegyeleti megemlékezésre Drezda vasútállomása mellett került sor.
A helyi NPD két tagjának köszönhetően egy olyan aktussal vette kezdetét az esemény, mely a számos nemzetközi delegációnak is éppolyan átütő erővel tolmácsolta a drámai hangulatot, mint a németeknek. Zenei aláfestés mellett elhangzott az összes német település neve, melyek a légi-terror áldozatai lettek. Magyarként maximálisan át tudjuk érezni, hogy mindez milyen tragikus örökséget jelent, de a részben, vagy egészben porig bombázott települések végtelennek tűnő sora nyomasztóan hatott ránk is.
A külföldi delegációk képviselői közül Mozgalmunk volt az első, aki a mikrofonhoz léphetett. Vezetőségi tagunk Incze Béla beszéde alább változtatás nélkül olvasható el:
Az Európa Erőd Szövetség képviselői közül Zvezdomir Andronov, a BNS vezetője osztotta meg gondolatait a tömeggel, majd többek közt egy amerikai fiatalember és az európai hazafias körökben népszerű Nick Griffin is hangsúlyozták, hogy az európai kultúrkörhöz tartozó nemzeteknek össze kell fogniuk, de mindenekelőtt számot kell adni a múltról: Drezda bombázása embertelen cselekedet volt, mely háborús bűncselekmény.
Zvezdomir Andronov, a BNS vezetője.
Szónok az USA-ból.
Nick Griffin az Egyesült Királyságból.
A 75. évfordulóra sikerült mind létszámában, mind színvonalában az elmúlt évek legkomolyabb megemlékezését, és felvonulását tető alá hozni a német nacionalista csoportoknak.
Sajnos ennek ellenére sem lehetünk elégedettek, hiszen az antifa (egyértelmű rendőri segítséggel) lerövidítette a felvonulást, majd legkevesebb egy esetben támadást intézett a felvonulásról hazaigyekvők ellen. Egy Drezdától nem messze lévő vasútállomáson, Wurzenben rohanta le az antifa többszörös túlerőben a hazafelé tartó nacionalistákat. Sajnos ketten súlyos sérülésekkel kerültek kórházba.
Vértócsa a wurzeni támadás helyszínén.
Zárszóként ezúton is szeretnénk köszönetet mondani Mozgalmunk és a magyar nacionalisták nevében, német bajtársainknak a meghívásért, és a vendéglátásért. A küzdelem folytatódik, vált vállnak vetve. A holnap már a miénk!
Légió Hungária